Tady můžete nakoupit

středa 16. října 2013

Zamilovaný ořech


Před barákem nám roste ořech. Tedy ořešák. Obrovský strom, na kterém celé roky, co dům máme koupený, nebyl ani oříšek. Fakt, ani Ň. Celé léto na něj mám pifku, protože nám šíleně stíní dům, "terasu" (hromada štěrku, kde jednou bude terasa) i kus trávníku s bazénkem. Na podzim jeho spadlé listí vyžírá sotva se ujmuvší travičku, musíme list po listu sbírat, abychom neměli trávník odporně vylisalý.  Není kvůli němu vidět na překrásnou krajinu, kterou korunuje zámek Hrubá Skála.... Rozhodli jsme se, že pokud letos zase nebudou ořechy, strom pude k zemi.
A ... světe div se, strom je po x letech doslova obsypaný a mrkněte, jaké zamilované vzkazy nám posílá... :o)9 komentářů:

 1. Marti, krásné vzkazy vám posílá, takové jsem ještě neviděla.

  OdpovědětVymazat
 2. Tak to bývá, když se vyhrožuje rostlinstvu :-) Já jsem rododendronům řekla, že jakmile babička nebude, že jdou. A od té doby kvetou, div že se nepřetrhnou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peti, fakt? Já bych tomu snad nevěřila, kdybych to nezažila... Moje babička svým kytkám zpívala a myslela si, že jí tak bujej jen kvůli tomu. Už si to začínám myslet taky :o)

   Vymazat
 3. to je úžasné. Miluju ořechy.

  OdpovědětVymazat
 4. Marti to on se zalekl, když jsi mu tak vyhrožovala:-)))) Teď budeš mít ořechy každý rok:-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alčo přesně tak, posílá mi pádný argumenty :o)

   Vymazat
 5. Ještě jsem to ani nedočetla a bylo mi jasné, co bude na konci :-))))) Já to znám od kytek - jestli nepokveteš, tak poletíš do konťáku. A jak jim to hned jde :-DDD
  Jinak ořechy závidím. Letos jsem dostala ořechy od Radany a ještě nějaké pošle švagrová. Z 9 druhů vánočního cukoví jen do lineckého nedáváme ořechy :-)))

  OdpovědětVymazat
 6. Marti a víš,že se má ořešák pořádně nabušit ..pak dává ořechy ..a to není vtip !!!!!pořádně mu namlatit!!!
  a kytkám taky zpívám ..jen se divím ,že neuschnou ,,ale je fakt ,že je někdy i ukecám !!

  OdpovědětVymazat

Děkuji mockrát za krásné komentáře!