Tady můžete nakoupit

neděle 31. července 2011

Prázdninový

aneb co dělat s puberťačkama o propršených prázdninách...
Letos je to léto zatím nějaké podivné. Dva dny krásně a týden hnusně. Manžel si vzal konečně po dvou letech dovolenou, k moři jsme letos nemohli kvůli financím, dokonce ani pod stan někam po Čechác nám to nedalo, tak jsme zůstali doma a vyjížděli po různých výletech. Když  bylo výjimečně krásně, hupsli jsme honem na koupaliště, když bylo hůř, tak do lesa na borůvky a další den jsme si udělali výlet do Prahy kvůli hvězdné dece, abych ji mohla ukázat ke schválení na srazu. Byli jsme v ZOO. Vstupné pro naši rodinku bylo závratné, ale stálo to za to, ta zahrada je prostě překrásná.

Holky byly zpočátku trochu otrávené, ale pak všichni statečně šlapali a nadšeně komentovali každé zvířátko...

Taky jsme byli na Troskách - jen s nejstarší Rozárkou a nejmladším Vincíkem

pak už lilo jako z konve, tak jsme jeli do kina na Harryho Pottera, šly jenom holky, samozřejmě, Vincík by z toho měl psotníček.
Další týden už manžel musel zase pracovat, ačkoliv měl nahlášených 14 dní dovolené, ale mohl si tu dovolenou vybírat alespoň dvě odpoledne, takže jsme stihli další výlety.
Prachovské skály mi daly zabrat. Nesnášim totiž výšky, mám ukrutnou závrať už jen když si stoupnu na židli a když vidím svoje děti, jak stojí na skále a za nimi jen pochybné zábradlíčko a pak padák dooooolu, dostanu záchvat paniky, třesu se a hystericky brečim. Pokaždé. Nedokážu to ovládnout, přitom když si na tu skálu stoupnu já, tak se nebojim a zábradlí důvěřuju... Každá fotka, kde jsou děti na skále mě stála velké úsilí a v hledáčku jsem je viděla rozmazaně :o)


Je tam ale fakt krásně...

Další odpoledne výlet na Malou Skálu, hrad Panthenon - tak to byl opravdu vrcholný zážitek, nechápu, že se tam ještě nikdo při prohlídce nezřítil..


Rozárka byla v Praze na brigádě, tak na fotkách chybí, jinak jezdí všude ještě s náma. Holky si daly dva dny taky brigádu - v Radvánovicích ve Šťastné zemi vázaly slaměné sochy, v srpnu tam začíná tradiční Slamák. Když je dobré počasí, tak je tam doslova ráj pro děti...A poslední výlet jsme stihli tento pátek - na Hrubou Skálu, bylo ještě krásně, ale jen jsme se vrátili, začlo lejt a doteď nepřestalo.... Na fotce je i Rozárka, že ty brigády v Praze nějak nejsou či nevyhovujou či co... Doufám, že si něco na srpen najde, ale byla jsem ráda, že jsme zase všichni pohromadě, jsem jak kvočna...

A mezi tím vším výletováním, pečením, vařením, praním, hraním her apod. jsem stihla ušít na přání svou druhou cestovku  

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji mockrát za krásné komentáře!